Viktorie

Viktorie Zimmermannová - zpěv

Zpívám od malička, hudba je moje vášeň. 

I tak byly moje první umělecké kroužky literárně dramatický, výtvarný a taneční obor, které jsem navštěvovala v ZUŠ Rakovník. Jako malá jsem hrála v divadelním spolku Tyl Rakovník v inscenacích Z deníku kocoura Modroočka a Princ a chuďas. Asi ve čtrnácti letech jsem začala zkoušet i inscenaci Šakalí léta, ale stěhování do Prahy mi tuhle cestu na nějaký čas zavřelo. Zůstala jsem Tylovu divadlu věrnou divačkou. To ale předbíhám. Vrátím se o dva roky zpět.

V sedmé třídě, tedy ve dvanácti letech, jsem začala chodit na sólový populární zpěv. Byla jsem členkou několika kapel ZUŠ.

V roce 2013 jsem po čtyřech letech opustila osmileté gymnázium v Rakovníku a byla přijata na Pražskou konzervatoř - obor populární zpěv. 

Během studia jsem se zúčastnila několika soutěží, které mi otevřely další možnosti. Jedna z nich je Karlovarský hlas, kde jsem se umístila na druhém místě, a co je hlavní, seznámila se s vokální skupinou SKETY, která byla tehdy v porotě. Zúčastnila jsem se workshopů a capella zpěvu, které vedli, což mi dalo mnoho. Získala jsem kontakty na skvělé lidi a zazpívala si díky nim v pražském jazzovém klubu U Staré paní za doprovodu talentovaného klavíristy Petra Ožany. 

Po úspěšně zakončeném studiu na konzervatoři jsem začala pracovat jako učitelka sólového populárního zpěvu v ZUŠ Rakovník a střídavě dojížděla pracovat do pražské školy DINO Schools Of Prague jako lektorka zpěvu. 

V roce 2019 jsem byla přijata na Solent University v Southamptonu, kde jsem plánovala dokončit vysokoškolské vzdělání. Začala jsem tam studovat v roce 2020, jenže přišel na scénu koronavirus a já v Anglii strávila pouhé tři měsíce. Na Vánoce jsem přijela domů a už doma i zůstala, školu ukončila předčasně a vrátila se jako učitelka do ZUŠ v Rakovníku. Kromě sólového zpěvu učím i hudební nauku a korepetici v tanečním oboru.

Díky ZUŠ vznikla krásná spolupráce a duo s klavíristkou Radkou Dědičovou, se kterou hrajeme už několik let. Dva roky jsem působila ve ska kapele Setoplete, což bylo pro mě také skvělou zkušeností. Tento rok, 2023, se roztrhl pytel s dalšími příležitostmi, které jsem neváhala chytit za pačesy. První je nabídka kapely Dlouhá noc, abych se stala členkou. Druhá je založení vlastní kapely Pick-Up Lines, kde pomalu, ale jistě, vzniká vlastní tvorba. Těším se na další fajn roky.

Viktorie


 
 

Panely