Vašek

Václav Chaloupka - klávesy, zpěv

Hudba mě zajímala a bavila již od dětství, prvním velkým příznivcem a podporovatelem byl můj děda z otcovy strany. Absolvoval jsem LŠU na harmoniku a soukromou výuku hry na kytaru. Po střední škole jsem začal hrát v kapelách na rakovnicku.

První byla malá zábavová skupina Alfa, kde jsem hrál na harmoniku. Zakrátko přišla příležitost hrát ve velmi dobrém křivoklátském tanečním orchestru Kastelán – musel jsem se však v krátké době naučit na baskytaru. To jsem přijatelným způsobem zvládl a v Kastelánu jsem působil 3 sezony a to na přelomu 80 a 90tých let. Poté jsem začal – opět s harmonikou – hrát v příležitostné akustické skupině hrající především country. V krátké době se tato parta ustálila ve čtyřčlenné sestavě a dala si název „Jan Fernet a spol.“. Přibývalo hraní na větších akcích, rozšiřoval se a zpestřoval repertoár a tak nezbylo než pořídit aparaturu. Pro mě to bylo období přeorientování se z harmoniky na klávesy, na které jsem hrál a připravoval jsem podklady pro téměř veškerý repertoár kapely. Zároveň jsem působil jako její spoluvedoucí.

Ze skupiny jsem odešel na jaře roku 2002 a zakrátko vzniklo duo se zpěvačkou Radkou Smíškovou. Nechtěli jsme však v této podobě zůstat trvale, shodli jsme se na tom, že se pokusíme sestavit menší kapelu. A tak jsme v létě téhož roku - ale to už bych opakoval text z "historie kapely" ….

Ve skupině DLOUHÁ NOC jsem na sebe vzal i většinu povinností související se zázemím kapely. Spolu s hraním v kapele jsem ve druhé polovině 90tých let působil více než 3 a půl roku na hradě Křivoklát coby varhaník při svatebních obřadech, v současné době plním tuto úlohu na MěÚ v Novém Strašecí. A jelikož se mi stýskalo po harmonice, nedávno jsem si tento nástroj opět - nejen pro svou radost - pořídil.

Též zvučím různé akce - viz zvukařské služby.
 

Panely