Petra

Petra Běhavá -  zpěv

Zpívám už od chvil, kdy jsem začala pudit zvuky a to jsem ještě pořádně nestála na nohou :-), tedy už jako malá. Po celou ZŠ ´78 - ´86 jsem chodila do LŠU na zpěv  a klavír. V průběhu té doby jsem se účastnila spousty soutěží, mnohdy na celostátní úrovni.

Na jedné z nich mě oslovila má "první" pop-rocková skupina z Úval SGF, ve které jsem setrvala téměř 3 roky. Poté na školním plese v r. 1989 jsem si zazpívala s  Benešovskou kapelou V.A.T., která se mi chvíli nato stala domovskou. Nicméně po mé svatbě v r, 1991přišla nečekaně rychle rodina a to musela aktivní muzika jít stranou téměř na 9 let. Zůstalo mi pouze dálkové studium na konzervatoři J. Ježka.

Následovalo stěhování do Prahy. Uplatnění na sebe nenechalo dlouho čekat. Přes bývalé kolegy z SGF jsem se dostala ke kytarové skupině Ruleta.  Mé působení tam po 3 letech z osobních důvodů skončilo. V té době ale sk. V. A.T. hledala zpěvačku. Na 6let jsem to opět byla já. Ale vzhledem k tomu, že jsme zápasili se vzdáleností mezi Benešovem a mým současným bydlištěm na Kladně, spolupráce nakonec skončila.

Ihned jsem si našla místo v proslulé kladenské skupině Generace, kde jsem okusila o něco málo teatrálnější vystupování v duchu lidovém, staropražském a v duchu světových evergreenů. Má cesta touto krásnou zkušeností ale nekončí. V této kapele jsem potkala výborného jazzového bubeníka a pianistu Radovana Kellera, se kterým jsme několik let vystupovali jako DUO PetRa. Pokud čas dovolil, zastupovala jsem - a  příležitostně zastupuji zpěvačky ve 3 dalších skupinách.

Jednou z nich byla i Dlouhá noc, jejíž členové mě v červnu 2012 pozvali mezi sebe jako novou kolegyni.

Panely