David

David Pišvejc - kytara, saxofony, bicí, zpěv,

V kapele DLOUHÁ NOC hraje na kytaru a saxofon, ale založením je především bubeník. Jeho živé bicí jsou slyšet v mnoha písních i při vystoupeních Dlouhé noci.

Davidovými prvními angažmá byly rakovnické taneční orchestry, zejména Merkur a Melodie. Současně hrál i v rockových skupinách Nový Rock, Ruská Zima nebo Maryland.

Později se objevily i jazzověji orientované projekty – Napočest a Jazzn’t, obě instrumentálně zdatná seskupení. Na přelomu tisíciletí přesídlil do amerického Seattlu, kde se stal bubeníkem dvou hudebních skupin,art-progresivní Acacie a neogrunge-rockových Batter Dean; s těmi projel americké západní pobřeží, absolvoval koncerty a televizní show v Hollywoodu a natočil dvě desky.

Po návratu z USA odehrál dvě evropská turné (2003-2004) s hvězdně obsazenou skupinou Twin Dragons, složenou z černošského baskytaristy a zpěváka Nathaniela Petersona (ex Savoy Brown, Muddy Waters) a nejlepšího italského kytaristy Andrey Braida (Eros Ramazzotti, Zucchero, Marcus Miller). Společně natočili tři desky, poslední z roku 2007.

Angažmá v této skupině přineslo i pozvánku do doprovodné skupiny zpěváka britských Black Sabbath Tonyho Martina.

Během vysokoškolských studií se David na pět let vrátil do domovské skupiny Zima (nyní už bez přívlastku Ruská) a podílel se na albech 2134 (2007) a 3x (2010). www.zima.in

Panely